Θεατρικό δρώμενο: «Ο Δάκος και οι Δακοκτόνοι»

dakos elia

Θεατρικό δρώμενο: «Ο Δάκος και οι Δακοκτόνοι», Τρίτη 29 Νοεμβρίου 2016, Ρέθυμνο - Σπίτι Πολιτισμού, Παρουσίαση: Μαθητές Α1,  5ου Δημοτικού Σχολειού Ρεθύμνου
Κείμενα Αγγέλα Μάλμου, Φιλόλογος - Νηπιαγωγός, Πρ. Σχολ. Σύμβουλος
Συντονισμός: Κων/νιά Αινατζή, Θεοδοσία Σαββάκη, Ευαγγελία Καρολίδου, Καλίτσαρης Θωμάς, Δάσκαλοι 5ου Δημοτικού Σχολείου ΡεθύμνουΤο θεατρικό δρώμενο θα παρουσιαστεί ώρα 11.50, στη διάρκεια της εκδήλωσης που πραγματοποιεί στο Ρέθυμνο ο Σύνδεσμος Ελαιοκομικών Δήμων Κρήτης (ΣΕΔΗΚ) με θέμα «Ελιά και Λάδι στην Κρήτη: Πολιτισμός, Ποιότητα, Υγεία, Οικονομία» στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Ελιάς 2016 που ορίστηκε στις 26 Νοεμβρίου από το Διεθνές Συμβούλιο Ελαιοκομίας. Την εκδήλωση διοργάνωσε ο ΣΕΔΗΚ, το Μ.Α.Ι.Χ, η Περιφέρεια Κρήτης, ο Δήμος Ρεθύμνου και το 5ο Δημοτικό Σχολείο Ρεθύμνου, ενώ οι εκδηλώσεις τελούν υπό την αιγίδα του Διεθνούς Συμβουλίου Ελαιοκομίας.